Založ si blog

Gorila – dokument, ktorý ukázal pravdu

Čo je to gorila? Okrem toho, že patrí k zvieratám sme o nej veľa nevedeli. Až prednedávnom sa objavili informácie, ktoré by mohli politikov zdiskreditovať. Iste, poviete si,že toho politici majú za ušami aj tak dosť. Slováci si o politikoch myslia svoje. Realita je ale ešte omnoho horšia.

Nemožno sa čudovať, že voliči strácajú chuť voliť. Starší pôjdu, ale väčšina ľudí je znechutená. Spis, ktorý označil policajný prezident za pravdivý, obsahuje veci, z ktorých môže byť slušnému človeku na vracanie. Všeobecne sa hovorilo ako pravica šetrí a ľavica kradne. V spise, bez ohľadu na to, sú zachytené informácie, že finančná skupina Penta si mala ovplyvňovať poslancov naprieč politickým spektrom. SDKÚ, KDH, SMER, SMK, SNS dávajú od kauzy ruky preč. Je zarážajúce, že na tomto sa dokážali zhodnúť všetci. Prijímať úplatky, to áno, ale riešiť pálčivé problémy na Slovensku, zhoršovanie kvality života, cesty, nezamestnanosť. Zabudnime. Občan sa stal potrebným iba nato, aby vhodil do urny správne zakrúžkovaný lístok. A potom? Čert ho ber. Hlavne sa nestaraj do nás, politikov.

Občania si už na túto hru zvykli. Dalo by sa povedať, že sa s nou naučili žiť. Je tragické, že na Slovensku, kde priemerná mzdu nedosahuje ani 800 eur(a väčšina zamestnancov ju aj tak nedosahuje), sa strany pravice prezentovali ako záchrancovia. A po voľbách zdvihli dane a poklonkovali sa Orbánovi. Predstava, že namiesto uťahovania opaskov občanov by politici mali prestať kradnúť, sa im zrejme nepozdáva. Ako každá vláda, ani táto nie je bez viny. Možno je Radičová čistá, no kto ťahá za nitky, to sa zrejme nedozvieme.

Iniciatíva Toma Nicholsona však otvorila Pandorinu skrinku, o ktorej politici nechceli ani počuť. Zjavné úsilie niektorých politikov presvedčiť občanov, že spis je podvrh sa zrejme nepodarí. Ľudia by to už raz mali spočítať politikom. Je veľmi prevdepodobné, že mnoho ľudí nepríde z trucu voliť. Tu nejde o žiadne menšie či väčšie zlo ako za Mečiara, kedy stálo Slovensko pod Damoklovým mečov. Dnes už majú ľudia dosť rečí a nezmyselných kecov. Slovensko je v Európskej únii, eurozóne, schengene. Ľudia stratili aj posledný záujem o dianie v politike. Ten  zvyšok, ktorý naivne verí, že sa niečo zmení, ešte chodí voliť.

Nechápem prečo nemôže byť na Slovensku iná politická kultúra. Pozrime sa na našich západných susedov. Keď príde nová vláda, neruší hneď všetko. Nie je to automaticky zlé. Rakúšania i západné krajiny sa vedeli dohodnúť v zásadných otázkach naprieč politickým spektrom a preto majú lepšie zákony. Je to škoda. Darmo sa budú šťažovať politici. Keď nezmenia svoj prístup k podpore najmä malých a stredných podnikateľov, ktorí sú obrovským prínosom pre krajinu, a zlý školský systém, ktorý neodráža realitu, tak môžu iba lamentovať prečo sme ďaleko od najlepších. Vždy, keď je vôľa, tak to ide. Bez hádok. Politici by mali pochopiť, že občan nie je ich sluha, ale oni by mali slúžiť iným.

Vyvodenie dôsledkov, najmä po takom škandále by malo byť samozrejmosťou. Odvolanie Bubeníkovej bol iba cirkus a väčšina politikov sa tvári, že je všetko vybavené. Toto hovorí o skutočnej politickej kultúre. Napriek tomu však kauza priniesla aspoň trochu svetla do prehnitej politiky. Možno sa do siete chytia aj veľké ryby. Všetko ukáže až čas.

Frank ostane modrý

22.09.2014

Prebieha 85. minúta a Chelsea Londýn vyhráva nad rivalom z Manchestru 1:0. Tesný náskok si hostia držia a zdá sa, že londýnsky stroj sa nezastaví ani v piatom zápase. Na scénu ale prichádza viac »

Artmedia Petržalka končí

16.10.2012

Nostalgia, zmiešané pocity či krivda. Takéto nálady mi vírili hlavou. Nie je tomu tak dávno, čo futbalový klub z pravého brehu Dunaja bojoval o popredné umiestnenia na celoštátnej i európskej viac »

11. september – pravda a klam

11.09.2012

Možno sa to bude zdať už otrepané, no téma pádu World Trade Center stále zaujíma ľudí. A taktiež ich rozdeľuje. Všetci vieme, aké pekné rozprávky nám tu už rok čo rok podsúvajú mainstreamové viac »

Taliansko Janov most zrútenie

Nový most v Janove by mal byť postavený do roka

15.12.2018 21:58

Náklady na demoláciu zrúteného Morandiho mosta a očistenie miesta sa odhadujú na 19 miliónov eur.

pieštany, pochod čertov, maska, krampus

V Piešťanoch sa uskutočnil druhý ročník pochodu čertov

15.12.2018 21:10

Ide o jediný pochod čertov na slovenskom území.

Žilina, diaľnica

Štát bude mať za čo stavať, na dopravu získal z eurofondov takmer miliardu

15.12.2018 21:00

NDS zazmluvnila v roku 2018 z eurofondov z Operačného programu Integrovaná infraštruktúra projekty v sume 936,9 milióna eur.

Peter Pellegrini

Výber stíhačiek F16 bol podľa Pellegriniho transparentný

15.12.2018 20:35

Premiér to povedal v diskusnej relácii a vyjadril sa aj k výberu prezidentského kandidáta strany Smer.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 23
Celková čítanosť: 46097x
Priemerná čítanosť článkov: 2004x

Autor blogu

Kategórie